Blog

Kategórie
 
 
 
 
 
 

Vitajte v svete škandinávskeho interiérového nábytku. Celý svet uchvátila jednoduchosť, ktorú v sebe skrýva Škandinávsky nábytok. Je cenovo dostupný, má krásne čisté a jednoduché línie, prírodný a vzdušný. Nebojte sa prispôsobiť škandinávsky štýl tomu čo máte najradšej, kľudne môžete spojiť jednoduchosť a rustikálnosť do jedného.

Severské krajiny svojmu dizajnu dávajú ľadový podtón s hrejivým výsledkom a to v znení bielej farby ktorú v Škandinávii uvidíte vo viacerých domácnostiach. Jednoduchá biela farba ktorá je základom v ich domácnostiach je doplňovaná drevom a tak tiež čiernou farbou. Nemusíte mať strach, že tu ich dizajn končí. Pastelové farby sú presne to kam sa škandinávsky štýl uberá ďalej. Možno si poviete, že je to až veľmi jednoduchý dizajnový nábytok ale je to práve naopak, čím jednoduchší dizajn tým môže nábytok toho o sebe viac prezradiť a tak vytvoriť práve vo vašej domácnosti nezameniteľnú atmosféru.

 

 

Vo svete, ktorý sa zdá byť každý deň rušnejší a ešte hektickejší, nikdy nebola potreba sedieť, relaxovať a užívať si chvíle voľna, taká dôležitá. Dáni a mnoho ďalších škandinávskych krajín sa už dlho etablovali ako milovníci pokoja a na oplátku boli neustále na vrchole volieb ako najšťastnejší ľudia na Zemi. Často sa hovorí, že to možno pripísať koncepcii interiéru Hygge, ktorá zdobí každý aspekt škandinávskeho života a dizajnu.

Pôvodný výraz „hoo-ga“ pochádza z Nórska a vyjadruje pohodu. Tento výraz však nemá žiadny doslovný preklad, takže je takmer nemožné presne určiť, čo znamená Hygge. Často sa označuje ako útulnosť, príjemnosť, radosť či spokojnosť. Hygge je totiž životný štýl, plný pohody a tepla domova. Vyjadruje schopnosť sústrediť sa v živote na príjemné maličkosti, ktoré vám robia radosť. Je to umenie spomaliť, odložiť povinnosti a nájsť si chvíľu pokoja.

 
 
 
Naposledy prezerané produkty
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia