Interiér v štýle hygge

Kategórie
 
 
 
 
 
 

Interiér v štýle hygge

Interiér v štýle hygge

Vo svete, ktorý sa zdá byť každý deň rušnejší a ešte hektickejší, nikdy nebola potreba sedieť, relaxovať a užívať si chvíle voľna, taká dôležitá. Dáni a mnoho ďalších škandinávskych krajín sa už dlho etablovali ako milovníci pokoja a na oplátku boli neustále na vrchole volieb ako najšťastnejší ľudia na Zemi. Často sa hovorí, že to možno pripísať koncepcii interiéru Hygge, ktorá zdobí každý aspekt škandinávskeho života a dizajnu.

Pôvodný výraz „hoo-ga“ pochádza z Nórska a vyjadruje pohodu. Tento výraz však nemá žiadny doslovný preklad, takže je takmer nemožné presne určiť, čo znamená Hygge. Často sa označuje ako útulnosť, príjemnosť, radosť či spokojnosť. Hygge je totiž životný štýl, plný pohody a tepla domova. Vyjadruje schopnosť sústrediť sa v živote na príjemné maličkosti, ktoré vám robia radosť. Je to umenie spomaliť, odložiť povinnosti a nájsť si chvíľu pokoja.

Zariadiť interiér v Hygge štýle nie je také zložité ako sa na prvý pohľad zdá a ani finančne náročné Stačí sa obklopiť vecami, ktoré nám robia radosť a pôsobia útulným dojmom. Základom je pohodlná mäkká pohovka, na ktorej sa dá oddychovať tak, že sa vám z nej nebude chcieť vstať. Nesmú chýbať vankúše a deky, ktoré vám zaručia pohodlie pri dlhých zimných večeroch. Drevo dodá vášmu interiéru teplo domova a príjemné farby škandinávskeho nábytku pridajú pocitu útulnosti. Použite veľké strategicky umiestnené zrkadlá, ktoré odrážajú prirodzené svetlo do tmavších kútov vášho domova. Nebojte sa kombinovať farby jednotlivých kusov nábytku, doplnkov a svietidiel, ktoré dodajú interiéru ten správny šmrnc. Obklopte sa fotografiami z vašej minulosti v štýlových rámoch a vytvorte si váš osobný Hygge kútik pokoja.

 
 
 
Naposledy prezerané produkty
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia